به  پیشنهاد یاور مشیرفر عزیز  در مورد کتابخانه صوتی  با عنوان رادیو کتاب ، می خواهم رادیو نرم افزار رو راه اندازی کنم . 

سعی می کنم هر هفته یک یا چندین فصل رو از کتاب های اصلی طراحی  و معماری نرم افزار رو ، ترجمه و خلاصه کنم . 
با توجه به ایمیل های زیادی که دوستان ،  درباره چگونگی  تهیه این کتاب برایم ارسال کردند ،  و  با  توجه به اینکه  هزینه  تهیه کتاب های اصلی سنگین است  ، تصمیم گرفتم که آنها را به طور خلاصه و با زبان فارسی برای شما ضبط کنم و بر روی وبلاگم قرار دهم . 
فکر کنم برای اواخر این هفته از کتاب Code Complete شروع می کنم و خلاصه فصل های یک تا سه را برای روی وبلاگ قرار می دهم . البته این را هم بگویم که یک سایت خارجی هم بدین نام وجود دارد که مطالب آن عمدتا در مورد  متودولوژی های توسعه نرم افزار است . 
Software Engineering Radio (لینک رادیوی مهندسی نرم افزار خارجی ) 
البته قصد من از راه اندازی این رادیو فقط خلاصه کتاب ها نیست و گاهی اوقات هم از تجربه های شکست خورده و موفق نرم افزاری هم سخن می گویم .
فایل ها وکتاب های انگلیسی معمولا پر از اصطلاحاتی تخصصی هستند.  این نکته باعث میشود که کسانی که سواد کمی در این رشته دارند ، از مطالعه کتاب ها زده شوند . 
اما در رادیو نرم افزار سعی من بر این است که این اصطلاحات را تا حد ممکن ساده سازی کنم یا آنها را به زبانی شیوا و قابل فهم ترجمه و معنی کنم . 
بعد از تهیه  اولین نسخه پادکست ، برای رادیو نرم افزار یک سربرگ جدا را در نظر میگیرم و هر هفته سعی می کنم که  در مورد موضوعات مختلفی در مورد مهندسی و طراحی و معماری نرم افزار صحبت کنم . 
منتظر نظرات و انتقادات شما دوستان گرامی در این باره هستم .