۴ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

یکسال ویرانی ، نعمت های بی نظیر پلکان ها


ویرانی ها :

درست یکسال می گذرد از زمانی که عمل های پدرم ومادرم تمام شد و به خانه بازگشتم. 15 ماه پیش تصمیم گرفتم هر چه دارم و ندارم را بدهم تا بتوانم پدر و مادرم را سرپا ببینم و دوباره صدای خنده هایشان را بشنوم.

درست یکسال پیش بود که هراسان بودم از آینده خودم. هیچ برنامه ای نداشتم.چون همه چیزم را داده بودم و به معنای واقعی هیچ چیزی نداشتم که بتوانم آینده را بر پایه آن بسازم.

استعفای کار زیمنس. رد کردن اقامت آلمان. رد کردن دعوتنامه های دانشگاه های آمریکایی و چندین موقعیت شغلی.خالی شدن حساب بانکی ام.

از همه مهمتر ویرانی خودی که 18 سال زمان برایش صرف کرده بودم.

 

۴ نظر
سعید فعله گری

چرا نرم افزار؟ چرا دینامیک سیستم؟ (قسمت دوم)


نکته : تمامی این نوشته  و نوشته های این وبلاگ بر اساس تجربیات و نظرات شخصی من است.مثل همیشه پر از اشکال و ایراد.


اصلا سیستم یعنی چه ؟

در قسمت های دوم و سوم از  رادیو کد در این مورد به طور کل توضیح داده ام و لازم نمی دانم که بار دیگری به آن بپردازم.

حال چرا نرم افزار به عنوان یک سیستم دینامیک ؟

به زبان ساده در سیستم های دینامیکی دید چرخه ای وجود دارد. یعنی به همه پدیده ها در این علم دینامیک از منظر چرخه نگاه می شود.

حال این چرخه در نرم افزار یعنی چه ؟

بگذارید با یک سوال شروع کنم : آیا   وقتی اطلاعاتی را به سیستم اضافه یا کم می کنیم ، باعث نمی شود که سیستم تغییر حالت پیدا کند ؟

شرح با یک مثال خیلی خیلی ساده :

۰ نظر
سعید فعله گری

نرم افزار یک دینامیک سیستم پیچیده است؟ قسمت اول


نکته : تمامی این نوشته ها حاصل تجربه ها و برداشت های شخصی است. ممکن است مثل همیشه پر از ایراد و اشکال باشد و در آینده این حق را نیز دارم که این نوشته ها را به طور تمام و کمال رد کنم.


یک سوال همیشه پیش می آید اینست که چرا اکثر نرم افزارها شکست می خورند و تعداد نرم افزارهایی که از ابتدا بدون شکست به بقای خود ادامه می دهند، بسیار کم است ؟

به نظر من پاسخ اینست  کمتر به نرم افزار به عنوان یک  سیستم پیچیده دینامیکی نگاه می شود.

اکثر افرادی که در شرکت های نرم افزاری کار می کنند، قبلا فریلنسری را تجربه کرده اند و کمتر پیش آمده که در محیطی باشند که یک سیستم آن را می چرخاند و قواعد و مقررات و نظم خاص خود را داراست.

۰ نظر
سعید فعله گری

هرزه رانی تکنولوژی های جدید


نکته : این نوشته هم مانند تمام نوشته های دیگر من بر اساس تجربه و دیدگاه شخصی نوشته شده است. پس ممکن است پر از اشکال و خطا باشد.


چند وقت که نه چند سالی است که تکنولوژی های جدید بر سرزبان ها افتاده است. تا اونجایی که یادمه اولیش بیگ دیتا بود. بعدش دیپ لرنینگ بود. بعدش بیت کوین و الان شده بلاک چین.

هر کسی که از من در مورد اینها می پرسد ، فقط یک پاسخ به آنها می دهم. " به درد من و کسب و کار من نمی خورد."

من در کشوری دارم زندگی می کنم که فعلا در ساخت سیستم های نرم افزاری درست حسابی در زمینه سازمان و معماری های سازمانی ، لنگ می زند. 

فعلا در ایران کسی نتوانسته ERP درست و حسابی را راه اندازی کند. مرا چه به بلاک چین؟ 

۱ نظر
سعید فعله گری