نوشته های معشوقه نرم افزار

نوشته های سعید فعله گری در مورد مباحث تخصصی نرم افزار، کتاب ، روانشناسی و رمان

پیمان با خود در این روزهای سخت


ما چو پیمان با کسی بستیم دیگر نشکنیم

گرهمه زهرست چون خوردیم ساغر نشکنیم

ما درخت افکن نئیم، آن ها گروهی دیگرند

با وجود صد تبر یک شاخ بی بر نشکنیم

وحشی بافقی

حل مشکل آپدیت ویندوز 10- نسخه‌های جدید


قطع آپدیت نسخه‌های قدیمی ویندوز

برای قطع آپدیت‌های ویندوز 7 و 8 و 8.1 و 10 می‌توانید ابتدا از مطلب قبلی که در این باره منتشر کرده بودم استفاده کنید. اما در نسخه‌های جدید، مایکروسافت سیاستی جدید را در آپدیت‌های خود بکار گرفته است. 

به طوری که یک Agent  را در کرنل خود تعریف کرده است که هر دفعه که آپدیت ویندوز 10 را به طور دستی قطع کردیم، سرویس آن را دوباره فعال‌سازی می‌کند.

برای حل این مشکل چندین راه حل وجود دارد. لینک‌هایش را در زیر برایتان می‌گذارم که استفاده کنید.

سایت اول

سایت دوم

مشکل موجود در نسخه‌های جدید ویندوز 10

اما این راهکار‌های مطرح شده در این سایت‌ها هم بعد از مدتی از کار می‌افتد و مایکروسافت ابتدا اخطار آپدیت را می‌دهد و اگر به آن بی‌توجهی کنید، به طور خودکار یک Patch را می‌فرستد و تنظیمات را ریست می‌کند.

بهترین راهی را که من تجربه کرده‌ام ، استفاده از نرم‌افزار محدود سازی ترافیک شبکه برای پراسس‌های خاص است. این تجربه را چند سال پیش پای سرورهای دانشگاه تجربه کردم و به راحتی در مقیاس‌های بزرگ هم جواب می‌دهد.

یاور بهترین دوست من است


نمی دانم از کجا شروع کنم. اما این را بدانید که این متن یک دل نوشته است و قرار نیست منبع و مرجعی برای کسی باشد. 

بازهم مثل همیشه میگویم که یاورمشیرفر بهترین دوست من است و خواهد ماند. شاید ارتباطش را با من قطع کرده باشد، مانند استادی که شاگردش را مدتی تنبیه می‌کند ، من هم تنبیه شده‌ام. 

برای دلیل تنبیه شدنم هم پیش چندین نفر از بزرگان زندگی‌ام رفتم و از آنها خواستم که متن وبلاگ را بخوانند. البته این را باید بگویم که در مورد یاور خیلی وقت است که با این بزرگان صحبت‌ها و تعریف‌ها کرده‌ام. آنها هم او را تا حدی می‌شناسند ، دغدغه‌اش را می‌دانند و می فهمند. امیدورام که زودتر این فرصت دست دهد که یاور به شهر ما بیاید و با آنها هم‌صحبت شود.

نظرات سه نفر از آنها را شنیدم. یکی از آنها کمی مانده بود که در گوشم بزند و یکی از آنها گفت که اگر این را برای من می‌نوشتی، فردایش در خانه‌ات سبز می‌شدم و به حسابت می‌رسیدم. دیگر هم گفت که زبانت به شدت تند بوده و باید می‌فهمیدی که اینجا فضای دیجیتال است و خیلی با دنیای واقعی فرق می‌کند.

Designed By Saeed Felegari استفاده از مطالب همراه با معرفی منبع آزاد است سعید فعله‌گری